Snorkeling je popularna podvodna aktivnost. Osnovnu opremu čine dihalica i maska ili naočale za plivanje te peraje za učinkovitiju propulziju. Savršena je prilika za promatranje podvodnog života u prirodnom okruženju bez komplicirane opreme i obuke potrebne za ronjenje s bocama. Privlačan je svim uzrastima jer ne zahtijeva mnogo truda.
Upotreba dihalice i maske omogućuju promatranje podvodnih atrakcija dulje vrijeme uz relativno malo napora jer se diše kroz dihalicu dok je lice uronjeno.
Ronjenje je vodena aktivnost te morate znati plivati.
Snorkeling vodič za početnike
Jedan od najvažnijih i nedvojbeno najboljih savjeta je: pravilno namjestite masku na lice i zategnite traku, a pritisak vode bi trebao priljubiti masku uz lice. Peraje bi trebale lako kliziti s obje mokre noge i ne biste trebali osjećati nikakvu nelagodu u stopalima. Nemojte gristi dihalicu i dišite normalno.
Budite odgovorni:
- Provjerite vremenske uvjete.
- Povedite prijatelja: nikad ne ronite sami.
- Saznajte kome se obratiti u hitnim slučajevima.
Slijedite kodeks ronioca:
- Ne uklanjajte morske trave ili životinje sa stijena ili iz njihovih domova.
- Pazite da ne udarate morske životinje perajama i ne stojite na životinjama.
- Promatrajte životinje gdje žive i ne nosite ništa sa sobom.
- Ova potopljena staza predstavlja kulturno dobro Republike Hrvatske. Na lokalitetu nije dozvoljeno diranje, uzimanje, premještanje i podizanje arheoloških predmeta. Ukoliko prilikom razgledavanja pronađete arheološke predmete, molimo vas da o tome obavijestite Arheološki muzej Istre u Puli (www.ami-pula.hr telefon: +385 52 351 333).